smaczna moda 18 01

   Trendy modowe nie tylko królują na wybiegu, ale również swoje miejsce mają w kuchni! Nietrudno jest zauważyć, że ostatnio modne jest zdrowe odżywianie. Zdrowe, czyli jakie?  Takie , które polega na regularnym dostarczaniu organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych w odpowiednich ilościach i proporcjach. Często o tym zapominamy.

Zespół projektowy ,,Piękni i zdrowi” z klasy IIa postanowił o tym przypomnieć organizując dla uczniów i rodziców 30 stycznia pokaz  oszałamiająco pięknych ubrań wykonanych z warzyw, owoców, produktów zbożowych  i mlecznych. Sukienka z kapusty czy suknia balowa z sera  okazały się być  możliwe! Wprawdzie tylko na papierze,  ale i tak efekt był  niesamowity  i na dodatek smaczny. Podczas pokazu miała miejsce również degustacja zdrowych przekąsek . Można było posmakować  krakersów z siemienia lnianego, batoników zbożowych, grzanek ziołowych czy pizzy arbuzowej.