dz herbaty 18 01„Na każdą chorobę inne lekarstwo, a herbata jest lekarstwem na każdą chorobę.”

                                                                                                  Przysłowie chińskie

Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze, między innymi poprawia zdolności pamięciowe. Właśnie ze względu na tę zaletę uczniowie klasy II gimnazjum realizujący projekt ,,Piękni i zdrowi” z panią Małgorzatą Opiela 15 grudnia zorganizowali szkolne SPA ,,Herbaciany Raj” .

Podczas nauki, uczniowie często odczuwają spadek  koncentracji, znużenie i zmęczenie. Istnieją szybkie i łatwe sposoby wspomożenia kondycji umysłowej np. według starożytnej metody leczenia zwanej refleksologią, masaż rąk czy uszu. Dlatego podczas przerw dziewczyny z grupy projektowej zapraszały do SPA oferując:

  • Masaż rąk - prowadzący do uzyskania większej mocy mózgu zakończony delikatnym wmasowaniem w dłonie łagodzącego kremu herbacianego.
  • Masaż uszu - poprawiający koncentrację.
  • Okład na oczy z herbaty - zapewniający solidny odpoczynek zmysłom wzroku.
  • Filiżankę herbaty z ciasteczkiem herbacianym - przynosząc korzystajacemu ukojenie i spokój .

Z kolei chłopcy przygotowali gazetkę informacyjną  o pochodzeniu i właściwościach herbaty . Rozdawali uczniom, nauczycielom i rodzicom torebki herbat z sentencjami, które  korzystnie wpływały na  samopoczucie  obdarowywanych.