czlow z pasja 19 01Kontynuując cykl spotkań ,,Podróże – moja pasja”, 30 września gościł w naszej szkole podróżnik z grupy Trzask.pl pan Dariusz Rochecki. Tematem spotkania były kraje z Półwyspu Arabskiego: Oman i ZEA (Zjednoczone Emiraty Arabskie).

 

Podróżnik w niezwykle ciekawy sposób zaprezentował geografię, historię, kulturę i życie codzienne mieszkańców tych krajów. Uczniowie mieli okazję zobaczyć symbol Omanu – kandżar, powąchać prawdziwe kadzidło oraz przymierzyć tradycyjny strój kobiet i mężczyzn z tego regionu. Atrakcyjna opowieść przeplatana była informacjami o faunie regionu np. sokołach – symbolach ZEA, wielbłądach, zielonych żółwiach oraz atrakcjach turystycznych w Dubaju np. lodowisku w supermarkecie, kąpielach w lokalnych dolinach wadi, najdroższych i najbardziej luksusowych hotelach na świecie czy  sztucznych wyspach. To była fascynująca podróż - pełna pasji, pokazująca uczniom jak w twórczy sposób można zagospodarować swój wolny czas.