Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

      sw niep 15 29  Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez p. Marzenę Piórkowską i p. Marzenę Banach. O profesjonalną oprawę dźwiękową zadbał ks. Daniel Świątek. Wspominaliśmy ważne wydarzenia historyczne, które doprowadziły do powrotu Polski na mapę Europy po 123 latach niewoli.

Czytaj więcej: Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

Tak świętowała nasza społeczność szkolna

sw.niep. 13 01Obchody 95 rocznicy odzyskania Niepodległości Polski uczniowie i nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli od uporządkowania i zapalenia zniczy na grobach cmentarza wojennego  na Golcowie. Kolejnym etapem był udział w wieczornicy na temat pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego na ziemi limanowskiej oraz członkiem grupy rekonstukcyjnej  Jabłoniec  1914 zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi I. Cała społeczność szkolna brała udział w bardzo uroczystej akademii szkolnej poświęconej  rocznicy Niepodległości Polski.

Uwieńczeniem tegorocznych obchodów było czynne uczestnictwo delegacji uczniów i nauczycieli wraz ze sztandarem szkoły na limanowskim rynku, złożenie kwiatów pod Tablicą Katyńską przy Bazylice MBB w Limanowej oraz modlitwa za Ojczyznę w czasie Mszy Świętej. Uczniowie, którzy brali udział w tej lekcji patriotyzmu to Monika Franczak, Monika Postrożny, Ewelina Opiela – asysta sztandaru oraz Michał Piórkowski, Bartłomiej Mamak – sztandarowi.      Lucyna Pazdur.   

Święto odzyskania niepodległości 2013

ks-sw.niep. 13 02W dn. 8 listopada 2013r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowana pod kierunkiem pani Marzeny Banach i pani Wiesławy Halat. o oprawę muzyczną przedstawienia zadbała pani Joanna Szubryt. Na uroczystość  przybyli zaproszeni goście: Sołtys wsi - Ryszard Piszczek oraz przewodnicząca Rady Rodziców- Anna  Pietryga. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Uroczystość wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Czytaj więcej: Święto odzyskania niepodległości 2013

Święto Odzyskania Niepodległości 2012

11 listopad11 listopada to dla  wszystkich Polaków dzień wyjątkowy - kolejna rocznica odzyskanie niepodległości przez nasz kraj. Wspominając dawne dzieje naszego narodu wszyscy staramy się od historii - nauczycielki życia uczyć jak kochać i szanować naszą Ojczyznę oraz pracowac nad jej nieustannym rozwojem.
 
Temu własnie zadaniu słuzyła uroczysta akademia przygotowana przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Marii Młynarczyk, dzięki której mogliśmy sięgnąć tak do historii jak i zastanowić się nad współczesnością i zadaniami jakie wobec Ojczyzny powinien podjąć każdy z nas.
Oprócz przygotowania akademii uczniowie naszej szkoły uczcili święto 11 listopada uczestnictwem w miejskich jego obchodach poprzez wystawienie pocztu sztandarowego oraz delegacji która złozyła symboliczną wiązankę kwiatów pod tablica katyńską przy limanowskiej bazylice. 
  
  
 
Zobacz nagranie naszej akademii - cz.2

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony