Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

 ks-zr 13 12Całe szczęście, że zaczął się rok szkolny. Nie ma jak w szkole! Człowiek chodzi wciąż zmęczony, ale zadowolony.

             Pewnie nie wszyscy przyszli z takim nastawieniem na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014, ale i tak sala wypełniona była po brzegi. Zobaczyć można było mnóstwo uśmiechniętych twarzy uczniów i dumnych ze swych pociech rodziców. Na naszą uroczystość przybyli także goście: Pan Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa, Pani Maria Szubryt – przedstawiciel  KPP w Limanowej,  Pan Ryszard Piszczek – sołtys wsi, Pani Anna Pietryga – przewodnicząca Rady Rodziców. Oczywiście na sali nie zabrakło także nauczycieli i pracowników obsługi. Tradycyjnie zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie o godz. 8.00 odbyła się msza święta, którą odprawił ks. Daniel Świątek. Po przywitaniu gości przez Pana Dyrektora i tradycyjnych przemówieniach odbyła się część artystyczna, na którą szczególnie czekali najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Po raz pierwszy w tym roku ślubowanie pierwszoklasistów odbyło się podczas akademii rozpoczynającej rok szkolny. Kolejna cześć naszej akademii dotyczyła 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a następna – powitania nowego roku szkolnego. 

 Po części artystycznej uczniowie udali się do klas wraz z wychowawcami. Przed nami znowu szkoła. Przeżyjemy w niej mnóstwo pięknych chwil, więc patrzmy w przyszłość z optymizmem. Bądźmy pełni radości i czerpmy energię do pracy z wakacyjnych przygód. I pamiętajmy, że: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości - o tyle będziemy mądrzejsi…”. 

            Akademię przygotowali uczniowie klasy II Gimnazjum i kl. V Szkoły Podstawowej pod kierunkiem Pań: Doroty Sewielskiej i Marzeny Piórkowskiej.

 Dorota Sewielska

Zobacz galerię zdjęćRozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

nowy rok 2012-13Dnia 3 września 2012 roku o godzinie 8.00 z Zespole Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013. Najpierw zgromadzeni w sali gimnastycznej dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczestniczyli we Mszy Świętej. Po jej zakończeniu uczniowie klasy IIa wraz z klasą V przygotowali krótkie przedstawienie związane z rozpoczęciem roku a zarazem nawiązujące do daty 1 września 1939 roku. Nad całością czuwały panie wychowawczynie kl II a i V - pani mgr Maria Wyżycka i pani mgr Joanna Janik- Kita. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrali zaproszeni goście: pan Franciszek Bieda - wicewójt Gminy Limanowa, który podziękował pani Dyrektor Wiesławie Borucie za 5- letnią współpracę a jednocześnie powitał nowego pana Dyrektora mgr Marka Twaroga. Pani aspirant Maria Szubryt przypomniała zebranym uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Z okazji rozpoczęcia roku szkolnego wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia złożył sołtys wsi p. Ryszard Piszczek. Na uroczystości obecny był równiez radny wsi Siekierczyna p. Marek Borucki.  Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do swoich klas.

Mamy nadzieję, że ta piękna uroczystość doda nam wszystkim sił i entuzjazmu do pracy i nauki a także zaowocuje wspamialymi wynikami i sukcesami podczas całego roku.

  

Zobacz galerię foto: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

    Thumbnail imageO godzinie 8.00 pierwszego września, zabrzmiał pierwszy dzwonek, który zainaugurował rozpoczęcie nowego roku 2011/2012. Wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zebrali się na sali gimnastycznej gdzie została odprawiona msza święta podczas której ks. Daniel Świątek wygłosił piękną homilię. Następnie pani dyrektor Wiesława Boruta ciepło i serdecznie powitała nauczycieli, rodziców i uczniów życząc im powodzenia i wytrwałości w nowym roku szkolnym. Po wystąpieniu pani dyrektor głos zabrali uczniowie. Na początek przypomnieli o ważnych wydarzeniach historycznych - rocznicy wybuchu II wojny światowej. Podkreśli jak ważna jest pamięć i szacunek dla tych, którzy walczyli i oddali życie byśmy mogli żyć, uczyć się i pracować w wolnej Ojczyźnie. Następnie pożegnali wakacje na wesoło skeczem "Marzenia nauczycielki". 

                                                                                  Małgorzata Opiela, Halina Stanisławczyk

 

Czytaj więcej: Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony