XI Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów

przeglądug    Coroczną tradycją uczniowie ZS nr 2 w Starej Wsi zafundowali mieszkańcom Starej Wsi i nie tylko, nie lada ucztę duchową. Ilość dokonań artystycznych dzieci i młodzieży trudno zamknąć w murach szkoły,  toteż koniecznością jest podzielenie się z nimi z szerszym gronem. I tym razem nie brakowało publiczności, która nie kryła zadowolenia i dumy z tego typu działalności szkoły.


     Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II Marek Twaróg witając zgromadzonych gości, wśród których prócz mieszkańców i uczniów znaleźli się m.in. Marek Ziaja – Sekretarz Urzędu Gminy Limanowa, Wojciech Korabik - kierownik Wydziału Organiazacyjnego Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Ryszard Piszczek – Sołtys Starej Wsi, Bogusław Pazdur Radny Gminy Limanowa oraz Walenty Rusin - przedstawiciel portalu Ziemia Limanowska.
    Maraton artystyczny rozpoczął się występem cheerleaderek z grupy tanecznej „ Divers", które to po raz kolejny udowodniły, że synchronizacja i ekwilibrystyka to dla nich chleb powszedni. Dziewczyny w składzie: Ewelina Opiela, Roksana Wojtas, Oliwia Biedroń, Mariola Florek, Monika Franczak, Sara Hejmej, Justyna Hybel, Zuzanna Jagieła, Kinga Król, Aleksandra Starzyk oraz Aneta Zimirska zaprezentowały trzy układy scenicznie przygotowane pod czujnym okiem Haliny Stanisławczyk.
    W szkole prężnie działa grupa teatralna „ Hydra" , która podczas przeglądu wystąpiła z dwoma spektaklami. Pierwszy nosił tytuł „ Miłość bliźniego" wg Leonida Andriejewa, a obsadzony był on przez następujące osoby: Mikołaj Tokarz, Aneta Zimirska, Aleksandra Starzyk, Marcin Duchnik, Katarzyna Tokarz, Aleksandra Pietrucha, Kinga Król, Mariola Florek, Agnieszka Franczak, Oliwia Biedroń, Natalia Kordeczka oraz Ewelina Opioła. Pedagodzy przygotowujący grupę – Wioletta Kurek oraz ks. Daniel Świątek zadbali o niezwykły przekaz sztuki- sztuki, która nie dość, że bawi, zmusza odbiorcę do przemyśleń to w efekcie uczy. Ten sam oddźwięk miała kolejna odsłona szkolnego teatru zatytułowana „ Wielka gra" , w której wzięli również udział inni członkowie „ Hydry"- Bartłomiej Mamak, Kacper Biernat, Klaudia Hebda, Anna Hybel, Zuzanna Jagieła, Justyna Hybel, Klaudia Bieda, Małgorzata Starzyk oraz Katarzyna Oleś.
     Przegląd nie mógł się odbyć bez solowego występu Kingi Król, która zaprezentowała wiersz Władysława Broniewskiego „Pod Optową" przygotowany pod opieką Marzeny Piórkowskiej. Ilekroć przychodzi czas, by opisać umiejętności recytatorskie , aktorskie Kingi człowiek ma poczucie, że to wszystko za mało- co się chce napisać - i będąc pod ogromnym wrażeniem artystki wypada zacytować Tetmajera słowami: „...głowę zwiesił niemy.."
   Przegląd artystyczny uczniów szkoły to także znakomita pora na pokazanie wokalno-instrumentalnych talentów z placówki. Pedagog Iwona Młynarczyk zadbała o występ dziewczyn z grupy „ Dream Team" w składzie : Monika Postrożny, Klaudia Hebda, Anna Hybel, Ewelina Szewczyk, Marzena Hybel, Anna Hybel, Aleksandra Starzyk, Klaudia Bieda, Aneta Zimirska oraz Gabrysia Kęska. Uczennice zaprezentowały utwór Kasi Popowskiej „ Przyjdzie taki dzień" oraz zespołu Enej „ Zbudujemy dom". Kolejni śpiewający uczniowie to ; Martyna Kędroń, Aldona Kędroń, Natalia Kędroń, Gabriela Małucha, Marta Szewczyk, Gabriela Wojak, Małgorzata Musiał, Magdalena Setlak , których instruktorem była p. Joanna Dutka, a uczniowie wykonali utwór „ Rymy do zimy".
      Laureatka szkolnego konkursu piosenki wykonywanej w języku angielskim Ewelina Szewczyk wystąpiła przy akompaniamencie własnym oraz koleżanki Moniki Postrożny. Aby brać na warsztat wokalny Christinę Aguilerę trzeba się cechować niezwykłą odwagą i świadomością własnych umiejętności i tego nie zabrakło Ewelinie, która bezbłędnie wykonała piosenkę „ Hurt". Kolejną wokalistką prezentującą się na scenie była Justyna Hybel z utworem „ List do Boga". Piękny utwór okraszony mocnym głosem i nietuzinkową barwą wokalu Justyny na pewno pozostanie w pamięci publiczności na długo. Przygoda z muzyką tym razem klasyczną była kontynuowana dzięki Martynie Kędroń, która na wiolonczeli zaprezentowała utwór „ Elfentanz" Ezry Jenkinson. Wisienką na muzycznym torcie był występ grupy „ Forever Young" – wokalistki Monika Franczak, Patrycja Koza oraz Zuza Jagieła( grająca również na akustycznej gitarze) udowodniły, że trening czyni mistrza i wspólne występy z miesiąca na miesiąc są coraz lepsze. Bez wątpienia przyczyniła się do tego również doskonała współpraca z pozostałymi członkami zespołu-Karolem Wikarem grającym na gitarze elektrycznej oraz Maćkiem Śmierciakiem–perkusistą.
     Nie można nie wspomnieć o konferansjerach przeglądu Kasi Tokarz i Marcinie Duchniku, którzy z niezwykłym opanowaniem i poczuciem humoru wprowadzali publiczność w poszczególne występy. Wielcy ze szklanego ekranu swobodnie mogliby się uczyć fachu od swoich młodszych kolegów ze ZS nr 2 w Starej Wsi.
     Kolejną atrakcją dla publiczności był przygotowany przez Barbarę Wrona instruktarz pierwszej pomocy przedmedycznej.
     Prócz występów scenicznych podczas przeglądu można było skosztować smakołyków przygotowanych przez rodziców, zasmakować wyrobów z marchewki oraz napić się robionego na bieżąco przez uczennice kakao.
      Wszystkim uczniom gratulujemy znakomitych występów, zachęcamy do dalszej pracy nad swoimi umiejętnościami. Przegląd można uznać za zakończony, ale wierzymy, że nauczyciele przygotowujący uczniów jak i sami bohaterzy tego dnia przez cały rok nie będą zwalniać tempa i równać będą w górę... Tak do kolejnego XII przeglądu już za rok.

                                                                                                  źródło: www.ug.limanowa.pl

Program XI Przeglądu Dorobku Artystycznego Uczniów


Występ grupy tanecznej cheerleaders w składzie: Kinga Król, Mariola Florek, Aneta Zimirska, Aleksandra Starzyk, Ewelin Opiela, Zuzanna Jagieła, Monika Franczak, Oliwia Biedroń, Sara Hejmej, Roksana Wojtas, Justyna Hybel.

Spektakl „Miłość bliźniego" wg Leonida Andriejewa - wyk. grupa teatralna „Hydra". Obsada: Mikołaj Tokarz, Aneta Zimirska, Aleksandra Starzyk, Marcin Duchnik, Katarzyna Tokarz, Aleksandra Pietrucha, Kinga Król, Mariola Florek, Agnieszka Franczak, Oliwia Biedroń, Natalia Kordeczka, Ewelina Opiela. Opiekunowie: Wioletta Kurek, ks. Daniel Świątek.

Występ grupy „Dream Team" w składzie: Monika Postrożny, Klaudia Hebda – gitara, Ewelina Szewczyk – skrzypce, śpiew – Marzena Hybel, Anna Hybel, Aleksandra Starzyk, Klaudia Bieda, Aneta Zimirska, Grabriela Kęska. Opiekun : absolwentka naszej szkoły p. Iwona Młynarczyk.


Piosenka angielska – wyk. Ewelina Szewczyk i Monika Postrożny. Opiekun: p. Wiesława Halat.


Ezra Jankinson „Elfentanz" – wiolonczela wyk. Martyna Kędroń.


Recytacja wiersza W. Broniewskiego „Pod Optową" wyk. Kinga Król. Opiekun: p. Marzena Piórkowska.


Występ grupy „Forever Young" w składzie: Maciej Śmierciak – perkusja, Karol Wikar – gitara elektryczna, Zuzanna Jagieła- wokal/ gitara, Monika Franczak, Patrycja Koza – wokal.


Prezentacja piosenki „Rymy do zimy" - Martyna Kędroń, Aldona Kędroń, Natalia Kędroń, Gabriela Małucha, Marta Szewczyk, Gabriela Wojak, Małgorzata Musiał, Magdalena Setlak. Opiekun: p. Joanna Dutka.


Pierwsza pomoc przedmedyczna dla rodziców – p. B. Wrona.


Spektakl „Wielka gra"- wyk. grupa teatralna „Hydra". Obsada: Kinga Król, Mariola Florek, Marcin Duchnik, Aneta Zimirska, Aleksandra Starzyk, Agnieszka Franczak, Bartłomiej Mamak, Kacper Biernat, Natalia Kordeczka, Klaudia Hebda, Katarzyna Tokarz, Aleksandra Pietrucha, Anna Hybel, Zuzanna Jagieła, Oliwia Biedroń, Justyna Hybel, Klaudia Bieda, Małgorzata Starzyk, Katarzyna Oleś. Opiekunowie: Wioletta Kurek, ks. Daniel Świątek.

Oskar i pani Róża - wspomnienie z X Przeglądu Dorobku Artystycznego Uczniów


phoca thumb l xprzglad 14 37Publikujemy całość nagrania naszego szkolnego przedstawienia: Oskar i Pani Róża przygotowanego przez uczniów naszej szkoły.

Kolejne nagrania  z przeglądu już wkrótce

OBEJRZYJ FILM

X Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów - 2014

xprzglad 14 41Drzwi do szkoły w Starej Wsi II otwarte były dla wszystkich, którzy w niedzielne popołudnie   02 lutego 2014 r. przyszli zobaczyć młodych artystów,  bo odbywał się  X  Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów naszej szkoły. Stał się on tradycją i wszyscy przyzwyczaili się do imprezy organizowanej rok rocznie. Młodzi artyści chcieli dotrzeć do szerszej publiczności, wykorzystać ich skupienie i uwagę wolną  od zajęć dnia codziennego. Nie zawiedli się. Na spotkanie przyszło mnóstwo  mieszkańców wsi i zaproszonych gości oraz oczywiści nasi uczniowie i nauczyciele. Chociaż czas śpiewania kolęd powoli dobiegał końca i był ostatnim dniem kolędowania w polskiej tradycji  tu  można było usłyszeć kolędy  w wykonaniu  zespołu „ Forever – Young”. wyśpiewane i zagrane na instrumentach muzycznych przez dziewczęta    z gimnazjum pod opieką artystyczną p. Joanny Szubryt. Oni reprezentowali szkołę na XVIII Przeglądzie Grup Kolędniczych w Starej Wsi I. Grupa chłopców zajęła w konkursie III miejsce, a opieką otoczyła je p. Marzena Banach. Klasa szósta przygotowała przedstawienie pt. „Pójdźmy za Gwiazdą” nawiązujące do tematyki bożonarodzeniowej przygotowane przez ks. Daniela Świątka. Grupa teatralna również  pod kierunkiem ks. Daniela  wystawiła przedstawienie na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta pt. „Oskar i Pani Róża”. Wielki trud pracy księdza Daniela  i uczniów, którzy wystąpili, doceniła zgromadzona na sali publiczność gromkimi brawami. Niektórzy widzowie nie wstydzili się łez, które popłynęły po ich twarzy. Prezentowały się także: zespoły taneczne „Diverse” w dwóch układach: „Cheerleaders 2013”  i „Hej Jimi” pod kierunkiem p. Haliny Stanisławczyk, którzy zatańczyły jak zwykle profesjonalnie. Pokazały się również maluchy naszej szkoły zarówno w tańcu jak i w teleturnieju.  Maluchy pokazały dwa tańce. Jednym z nich był „Taniec Piratów” który podobał się niezmiernie bo towarzyszyła mu specjalna scenografia i efekty zarówno dźwiękowe jak i świetlne. Przygotowała je p. Ełła Witecka. Do rywalizacji stanęły również dzieci z klasy III szkoły podstawowej przygotowane przez p. Jolantę Ciągło. Dzieci wcieliły się w postacie babć i dziadków i walczyły o punkty w „Familiadzie” grze opartej  na słynnym teleturnieju emitowanym w TVP2. Walka między drużynami babć i dziadków była zacięta i dostarczyła wiele radości. W przeglądzie nie zabrakło również recytacji poezji przez naszą uzdolnioną uczennicę Kingę Król, która pięknie wyrecytowała wiersz pt. „ Smutne były ostatnio urodziny Boże”. Nadmienić należy również, że Kinga Król jest laureatką II miejsca w XII  Powiatowym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej, który odbył się w Limanowej, a przygotowaniem jej zajęła  się p. Marzena Piórkowska. Dodatkowymi atrakcjami w szkole były: Kuchnia Babuni- członkinie Koła Gospodyń Wiejskich pod kierunkiem p. Bernadety Bieda,  częstowały swoimi popisowymi daniami;  chłopcy z klasy II gimnazjum upiekli chleb pod kierunkiem p. Lucyny Pazdur, który smakował wszystkim degustatorom;  porady zbilansowanej diety dietetyka prowadziła p. Justyna Pałka – dietetyk, farmaceuta;  działania związane z udzielaniem pierwszej prezentowali uczniowie klasy III gimnazjum pod kierunkiem p. Dominiki Lisek; pomiaru ciśnienia dla chętnych wykonywała p. Magdalena Pazdur – farmaceuta, kosmetolog;  pomiaru wskaźnika masy dokonywały uczennice klasy I gimnazjum przeszkolone przez p. Małgorzatę Opiela   oraz krzyżówka z nagrodami. Całej imprezie towarzyszyła wystawa: „Starowiejska Szkoła zdrowia Ci doda” – podsumowanie  projektu przygotowała p. Małgorzata Opiela. Na przeglądzie w formie pokazu multimedialnego zaprezentowane zostały osiągnięcia uczniów i relacje z uroczystości szkolnych.

Udział dzieci w przeglądzie był odzwierciedleniem wielkiego wkładu pracy dzieci, nauczycieli i dowodem na to jak wielkie możliwości tkwią w dzieciach - trzeba tylko stworzyć odpowiednie warunki do ich ujawnienia. Cieszymy się, że nasze występy artystyczne podobają się coraz bardziej. Do zobaczenia za rok!                                                                                          Małgorzata Bieda

Czytaj więcej: X Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów - 2014

IX Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów - 2012

IX Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów Zespołu Szkół w Starej Wsi II był równocześnie  podsumowaniem Projektu Edukacyjnego 2011/2012

"Św. Walenty patronem mojego miasta -
...bo miłość rośnie wokół nas…"

               "Czym właściwie jest miłość? To pytanie stawiają sobie ludzie tak długo, jak długo istnieje świat. Miłość, radość, a także smutki, uniesienia i zachwyty, jakie za sobą niesie, stanowią wciąż niewyczerpane źródło tematów dla artystów. Jest ona siłą, bez której ani człowiek, ani świat nie może się harmonijnie rozwijać, ani zaznać szczęścia. Życie bez miłości jest jak zaczarowana latarnia, w której nie ma światła" - tą refleksją uczniowie Zespołu Szkół w Starej Wsi II powitali zgromadzonych gości 12 lutego br. otwierając tym samym dziewiąty już Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów, na który licznie przybyli mieszkańcy wsi, absolwenci szkoły, rodzice i uczniowie oraz Dyrekcja i Grono Pedagogiczne. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością goście honorowi: Wicewójt Gminy Limanowa - p. Franciszek Bieda, Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Kierownik Wydziału Kultury, Promocji Turystyki i Sportu Gminy Limanowa - p. Jacenty Musiał, Sekretarz Gminy Limanowa - p. Marek Ziaja, proboszcz Bazyliki MBB w Limanowej - ks. prałat Wiesław Piotrowski, Dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Starym Rybiu - p. Lucyna Szołdrowska - Bieda, była wicedyrektor szkoły - p. Maria Kądziołka i sołtys Starej Wsi - p. Ryszard Piszczek. Tegoroczny Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów był okazją do zaprezentowania efektów pracy nad Projektem Edukacyjnym uczniów klasy II a Publicznego Gimnazjum, którzy to od trzech miesięcy pracowali nad organizacją Przeglądu pod czujnym okiem koordynator projektu p. Wioletty Kurek. Uczniowie za swojego przewodnika duchowego obrali sobie św. Walentego - opiekuna nie tylko Święta Zakochanych, ale i patrona miasta Limanowa. Biografia świętego Walentego zaimponowała młodzieży. W związku z tym uczniowie podjęli się wielu zadań , których celem było przybliżenie życia świętego jak i mądrości , którą zaszczepiał w sercach innych. I tak pod kierunkiem p. Marii Młynarczyk powstały plakaty ilustrujące życie Św. Walentego, wystawa pod tytułem "Miłość rośnie wokół nas", nad którą czuwała p. Barbara Frączek. Wydano także numer specjalny gazetki szkolnej "Alfik", którą to p. Marzena Piórkowska objęła opieką redakcyjną. Efekty pracy uczniów podziwiać można było podczas Przeglądu. Innym z zadań projektu, a jednocześnie elementem części artystycznej, był m.in. fotoreportaż pt. "Św. Walenty patronem mojego miasta". Na uwagę zasługuje fakt, że zdobywając materiały do pracy, uczniowie pracujący pod kierunkiem p. Marzeny Banach we współpracy z zespołem redakcyjnym gazetki szkolnej, zorganizowali spotkanie z ówczesnym Dyrektorem Muzeum Ziemi Limanowskiej - p. Janem Wielkiem, który podzielił się swoją obszerną wiedzą na temat tegoż właśnie świętego i jego związku z Limanową. "Miłość to jedyna droga, na której dokonuje się nasze człowieczeństwo" - wiedział o tym nie tylko Św. Walenty, dlatego w tym roku widzom zaproponowano dwa spektakle, które nawiązywały do tematu projektu uczniowskiego. Pierwszy z nich to "Brat naszego Boga" - głęboka i uniwersalna opowieść o polskim powstańcu, utalentowanym malarzu Adamie Chmielowskim, którego świat poznał jako Świętego Brata Alberta - zakonnika, oddanego bez reszty pomocy chorym i nędzarzom. Uczniowie, pracujący pod kierunkiem ks. Daniela Świątka, postanowili przypomnieć i przybliżyć tę wyjątkową postać, która przecież tak mocno wpłynęła na losy Karola Wojtyły, stając się dla późniejszego Jana Pawła II drogowskazem na Jego drodze do świętości. Nieustające pytanie o sens życia i miejsce młodego człowieka we współczesnym świecie stało się główną inspiracją dla drugiego z kolei spektaklu pt. "Powrót Małego Księcia", przygotowanego przez grupę teatralną "Hydra", działającą pod kierunkiem p. Wioletty Kurek. Głębokiej refleksji widza poddano tu obraz współczesnego świata, w którym często zapominamy, czym jest miłość, przyjaźń, zaufanie, kiedy to tracą na wadze najważniejsze wartości. W ramach Projektu Edukacyjnego uczniowie zaprosili do współpracy swoich starszych kolegów, a zarazem byłych członków grupy "Hydra", co było niewątpliwie ciekawym doświadczeniem, gdyż absolwenci ci nadal rozwijają swoją pasję w grupie teatralnej działającej przy LDK w Limanowej. Jak co roku Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów swoimi taneczno - akrobatycznymi umiejętnościami uświetniała grupa "Diverse", nad którą pieczę sprawuje p. Andżelika Kraj- Smęda. Uczniowie, uczestniczący w Projekcie Edukacyjnym, zajęli się również sferą organizacyjną uroczystości. Samodzielnie zaprojektowali i wykonali zaproszenia dla gości. Przy pomocy p. Marii Wyżyckiej opracowali foldery i plakaty informacyjne, pod kierunkiem p. Dominiki Lisek dekorację sali, natomiast przy nieocenionym wkładzie ks. katechety Daniela Świątka zadbali o stronę techniczną (nagłośnienie i efekty specjalne). Nie zawiedli także rodzice, którzy jak co roku przygotowali dla gości słodki poczęstunek. "Nie wolno nam nigdy rezygnować z poszukiwania miłości, bo ten, kto przestaje szukać, ten przegrywa życie"- słowami P. Coelho przywołanymi przez prowadzących - Klaudię Wikar i Krzysztofa Orła - IX Przegląd Dorobku Artystycznego Uczniów Zespołu Szkół w Starej Wsi II przeszedł do historii. Mamy nadzieję, że będzie on dla wszystkich obecnych w tym dniu miłym wspomnieniem. Zapraszamy za rok.     
                                                                                                     Wioletta Kurek

 

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony