Dzień Edukacji Narodowej - 2016

 sw eduk 16 1313 października 2016r. odbyły się w szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej, upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. W części oficjalnej dyrektor szkoły wygłosił okolicznościowe przemówienie. W podziękowaniu za trud i zaangażowanie w kształcenie uczniów wręczył nauczycielom Nagrody Dyrektora. 

Czytaj więcej: Dzień Edukacji Narodowej - 2016

Święto Komisji Edukacji Narodowej 2015

   dz n 15 17 Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania! (B. Conklin).  Zgodnie z tradycją naszej szkoły akademię z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej przygotował Samorząd Uczniowski.

Czytaj więcej: Święto Komisji Edukacji Narodowej 2015

Dzień Nauczyciela 2014

 Dziś życzeń wiele – to dla Was – Nauczyciele!

            Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II to czas szczególny. Wdzięczni uczniowie kierują do wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły serdeczne życzenia sukcesów w pracy, pomyślności w życiu osobistym, cierpliwości i satysfakcji z własnych dokonań.

            Z tej okazji 13 października 2014r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Prowadzące imprezę – uczennice Ewelina Opiela i Martyna Kędroń – przewodniczące Samorządów Uczniowskich w szkole podstawowej i gimnazjum powitały w imieniu uczniów wszystkich, którzy przybyli, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Wśród gości znaleźli się m.in.: wójt Gminy Limanowa – pan Władysław Pazdan, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół – pani Edyta Król oraz rodzice wraz z przewodniczącą Rady Rodziców – panią Anną Górką.

             Miłym momentem tego spotkania były przemówienia dyrektora oraz gości, którzy przekazali nauczycielom wyrazy wdzięczności i podziękowania za codzienną pracę oraz trud i poświęcenie.

            Po oficjalnej części uroczystości nadszedł czas na przedstawienie artystyczne, które zostało zorganizowane przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Program odwoływał się do greckiego mitu o stworzeniu świata. W podobny sposób opisano... stworzenie szkoły. Narrator (uczeń Marcin Duchnik), przebrany za Homera, kolejno wymieniał wszystkie postacie powołane przez Pierwsze Bóstwo. Były to osoby symbolizujące nauczycieli poszczególnych przedmiotów oraz innych pracowników szkoły. Całą uroczystość umilał nam występ szkolnego chóru. Śpiewem i słowem uczniowie pragnęli wyrazić wdzięczność i szacunek dla swoich nauczycieli.

            Nad całością imprezy czuwały panie Maria Wyżycka i Marzena Piórkowska – opiekunki Samorządu Uczniowskiego gimnazjum i szkoły podstawowej. Podziękowania należą się też pani Joannie Dutce za oprawę muzyczną oraz naszemu księdzu Danielowi Świątkowi za obsługę sprzętu nagłaśniającego.

                                                                                                             Marzena Piórkowska

Dzień Nauczyciela 2013

dzien nauczyciela2013-3514 października to dla każdej społeczności szkolnej dzień wyjątkowy - Święto Komisji Edukacji Narodowej, zwane potocznie Dniem Nauczyciela. 

Uroczysta Akademia jaka z tej okazji odbyła się w naszej szkole miała w tym roku szczególny charakter - nie tylko dlatego, że zaszczycili nas na niej liczni goście, na czele z władzami gminnymi i związkowymi. Była ona przede wszystkim okazją do pożegnania naszego Pana konserwatora - Tadeusza Cabały, który przez 18 lat troszczył się o wygląd i sprawne funcjonowanie budynku oraz obejścia naszej szkoły.  

W imieniu władz gminy życzenia dla odchodzącego na emeryturę naszego kochanego Pana Tadka, jak i dla dyrekcji, nauczycieli i wszystkich pracowników naszej szkoły złożyl Pan wójt Władysław Pazdan, wraz z sekretarzem gminy P. Markiem Ziają i naszym sołtysem Ryszardem Piszczkiem, a także P. Elżbieta Mordarska - przewodnicząca limanowskiego Oddziału ZNP. 

Swoje podziękowanie i życzenia wyrazili również  uczniowie naszej szkoły, działający w szkolnym samorządzie, pod czujnym okiem jego  opiekunów. Zrobili to między innymi poprzez pełen radosnego dowcipu program artystyczny, pozwalający na spojrzenie z pewnym dystansem na pełną prawdziwych problemów i wyzwań codzienną pracę nauczycieli i uczniów.

Czytaj więcej: Dzień Nauczyciela 2013

Dzień Edukacji Narodowej - X 2012

Thumbnail image     

      Dzień Edukacji Narodowej


 "Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie".

      Rytm życia wyznaczony jest w pewnej mierze kalendarzowy biegiem, gdzie szczególne akcenty przypadają w momentach ważnych rocznic i świąt. Jedną z takich ważnych dat był dzień
16 października 2012 roku, kiedy to uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotował uroczysty apel z tej właśnie okazji.


     W sali gimnastycznej naszej szkoły licznie zgromadzeni uczniowie słowa wdzięczności kierowali ku Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom szkoły. Uroczystość uświetnili również swoją obecnością goście honorowi: p. Franciszek Bieda - wicewójt Gminy Limanowa, p. Edyta Król – dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, p. Marek Ziaja - Sekretarz Gminy Limanowa, p. Jacenty Musiał - przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, kierownik Wydziału Kultury, Promocji Turystyki i Sportu Gminy Limanowa, p. Dorota Musiał – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej, p. Elżbieta Mordarska – prezes limanowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz p. Ryszard Piszczek - sołtys Starej Wsi.


        Dzień Edukacji Narodowej stał się również wspaniałą okazją, by uroczyście przyjąć do grona społeczności szkolnej uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Tak więc słowa: „Uroczyście ślubuję..." wybrzmiewały tego dnia wyjątkowo doniośle. Uczniowie pracujący pod kierunkiem swoich wychowawczyń: p. Elżbiety Daniel i p. Doroty Sewielskiej przedstawili również krótką część artystyczną.


        Następnie przewodniczący szkoły: Anna Jagieła i Machał Tokarczyk zaprosili na inscenizację - przygotowaną na tę okazję przez szkolną grupę teatralną HYDRA, w której nie zabrakło wielu ciepłych słów w kierunku dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i wszystkich obecnych przedstawicieli oświaty. Na koniec do naszych podziękowań dołączyliśmy słodkie podarunki.„Różne są drogi wiodące przez życie i różne ludzkiej dobroci są style.
Jest też i taki: bez pozy, reklamy, bez pawich piórek i skrzydeł motyli.
Dobroć, co płomień jasnej życzliwości w czynu realne kształty przyobleka.
I całym życiem wiernie, nieprzerwanie, trwa w służebnictwie drugiego człowieka"


Drodzy Nauczyciele
Pragniemy, aby nie zabrakło Wam zapału do kształtowania naszych sumień,
abyście uczyli nas pokonywania zła i kierowania się w życiu tylko dobrem.
W podziękowaniu za trud włożony w naszą edukację,
samych radości i sukcesów w pracy życzy -


Samorząd Uczniowski
Zespołu Szkół im. Stanisława Konarskiego W Starej Wsi II.

Strona 1 z 2

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony