Już po raz drugi w Zespole Szkół w Starej Wsi II dnia 11 maja 2017r. odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych „I love English”.
Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z 10 szkół z terenu Gminy Limanowa.
Uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi w dwóch kategoriach:
KATEGORIA I: klasy 2-3
KATEGORIA II: klasy 4-6
Również w tym roku uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności. Szczególne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom kategorii pierwszej, gdyż wyniki są naprawdę imponujące. Laureatka i zdobywczyni pierwszego miejsca Martyna uzyskała 94 / 95 możliwych do zdobycia punktów.
O wysokim poziomie laureatów drugiej kategorii i zaciętej rywalizacji świadczy różnica tylko jednego punktu pomiędzy zdobywcami pierwszego i drugiego miejsca.
Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele uczący w szkołach podstawowych, wyłoniła następujących laureatów:
KATEGORIA I: klasy 2-3
I miejsce Martyna Halota
ZS IM. STANISŁAWA WYSPIAŃSKIEGO W RUPNIOWIE
II miejsce Antoni Dudziak
ZS im. WŁADYSŁAWA REYMONTA W PASIERBCU
III miejsce Paulina Piwowar
ZS IM. KS. JÓZEFA GÓRSZCZYKA W PISARZOWEJ
Wyróżnienie Justyna Saczka
SP NR 2 IM. ZYGMUNTA KRASIŃSKIEGO W SIEKIERCZYNIE
KATEGORIA II: klasy 4-6
I miejsce Piotr Kuna
ZS IM. STANISŁAWA KONARSKIEGO W STAREJ WSI II
II miejsce Magdalena Pociecha
ZS NR 1 IM. JANA PAWŁA II W MĘCINIE
III miejsce Beata Włodarczyk
SP NR 2 IM. KONSTYTUCJI 3 MAJA W MĘCINIE
Wyróżnienie Martyna Majda
SP NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W SIEKIERCZYNIE
Laureaci i uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali grami edukacyjnymi, programami komputerowymi, książkami do nauki języka angielskiego.
W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli Dyrektor GZOS w Limanowej pani mgr Edyta Król oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Starej Wsi II pan mgr Marek Twaróg, którzy pogratulowali zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu i życzyli dalszych sukcesów w nauce języka angielskiego.
W dniach 29 kwietnia, 12 maja, 19 maja br. W Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyły się konkursy w ramach II Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa.
Do boju o honorowe statuetki „ MaGa" stanęły szkoły podstawowe i gimnazja z terenu gminy Limanowa. Konkurs rozstrzygnięto w trzech etapach: śpiew, taniec, scenka teatralna.
Uczniów naszej szkoły również nie mogło tam zabraknąć.
A oto nasze osiągnięcia:
Kategoria – ŚPIEW
II miejsce - Gabriela Filipiak (szkoła podstawowa). Opiekun – mgr Joanna Dutka.
Wyróżnienie - zespół „Forever Young" w składzie: Patrycja Koza, Monika Franczak, Zuzanna Jagieła, Karol Wikar i Maciej Śmierciak (gimnazjum)
Kategoria – TANIEC NOWOCZESNY
I miejsce - zespół „Diverse" w składzie: Monika Franczak, Zuzanna Jagieła, Kinga Król, Ewelina Opiela, Roksana Wojtas, Oliwia Biedroń (gimnazjum). Opiekun – mgr Halina Stanisławczyk
Kategoria – SCENKA TEATRALNA
III miejsce – grupa teatralna „Hydra" w składzie: Aneta Zimirska, Aleksandra Starzyk, Kinga Król, Natalia Kordeczka, Katarzyna Tokarz, Marcin Duchnik (gimnazjum). Opiekunowie – mgr Wioletta Kurek, ks. Daniel Świątek
W klasyfikacji generalnej nasze gimnazjum zajęło II miejsce :)
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy. Do zobaczenia za rok !
Wioletta Kurek
Szkoła w Starej Wsi - Wola istnieje od 1916 roku. Przez 22 lata była to szkoła jednoklasowa, w której obowiązki pełniła tylko jedna nauczycielka. W wynajętej izbie naukę czytania, pisania i liczenia wpajała dziatwie przez 10 lat pani Salecka Maria jako pierwsza nauczycielka tej szkoły.
Czytaj więcej: Historia szkoły
W skład Zespołu Szkół im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi II wchodzi Szkoła Podstawowa (6 oddziałów + 1 oddział przedszkolny) i Publiczne Gimnazjum (3 oddziały). Łącznie uczy się tutaj 183 uczniów. Kadrę pedagogiczną tworzy 24 nauczycieli i 10 osób obsługi szkoły.
Stanisław Konarski był związany z zakonem pijarów od wczesnego dzieciństwa. Najpierw jako jego wychowanek, potem jego członek. Urodził się w Żarczycach w 1700 roku. Rodzice Hieronima (imię z chrztu św.) wcześnie zmarli. Jego wychowaniem zajął się wuj. W wielu 10 lat został oddany do kolegium pijarskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Uczył się tam przez 5 lat. Następnie przyjął habit zakonny i rozpoczął nowicjat w Podolińcu. Zdolności oraz zapał do nauki zawiodły go po święceniach kapłańskich na dalsze studia do Rzymu do pijarskiego Collegium Nazarenum. Uczył się tam i pracował jako nauczyciel retoryki. Po dwóch latach wrócił do kraju przez Francję, Austrię i Niemcy, zapoznając się z najnowszą literaturą i z postępowymi systemami nauczania.
Jak w uczniowskim zeszycie, jakieś trudne zadanie,
jakie dziwne jest życie, wielki znak zapytania.
Co jest najważniejsze, co jest najpiękniejsze,
co prawdziwe jedyne najwieksze, za co warto życie dać.
Każdy musi odnaleźć swoją własną odpowiedź.
Tylko ten jest szczęśliwy, kto dowiedział sie raz.
Co jest najważniejsze, co jest najpiękniejsze,
co prawdziwe jedyne najwieksze, za co warto życie dać.
Noszę krzyżyk maleńki, jak przyjaciel jest ze mną.
tylko jedno spojrzenie i na pewno już wiem.
Co jest najważniejsze, co jest najpiękniejsze,
co prawdziwe jedyne najwieksze, za co warto życie dać.
Kochać co dzień od nowa, kochać co dzień goręcej,
zawsze by blisko Boga, razem z Nim iść przez świat.
To jest najważniejsze, to jest najpiękniejsze,
To prawdziwe, jedyne, największe, za to warto życie dać.