MISTRZ RECYKLINGU

 mistrz recykl 17 02mistrz recykl 17 01 Ekozakręceni uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Mistrz recyklingu Maks porządkuje odpady” organizowanym przez Fundację Chlorofil.

Czytaj więcej: MISTRZ RECYKLINGU

ZAADOPTUJ RZEKĘ

  zaadop rzeke 17 01Koło przyrodnicze ,,Ekozakręceni” otrzymało wyróżnienie za różnorodne działania zrealizowane w roku 2016 w ramach projektu proponowanego przez Klub Gaja ,,Zaadoptuj –rzekę’’. Celem projektu było zainteresowanie uczniów rzeką w najbliższej okolicy i otoczenie jej opieką, rozpoznanie znaczenia cieku wodnego dla lokalnej społeczności, sprzątanie jej brzegów, monitorowanie jakości wody jak również zapoznanie się z florą i fauną w niej występującą. Nasze koło objęło opieką fragment rzeki Słomki.

LEGO WŚRÓD PÓL

  lego 16 0126 października uczniowie klas IV- VI uczestniczyli w warsztatach ,,Lego wśród pól” przeprowadzonych przez edukatorów Klubu Gaja – organizacji ekologicznej z Wilkowic. Celem zajęć było przekazanie poprzez ciekawą i kreatywną zabawę wiadomości na temat różnorodności biologicznej, w szczególności roli zarośli śródpolnych na terenach rolniczych i rolnictwa ekologicznego.

Czytaj więcej: LEGO WŚRÓD PÓL

NATURA 2000

  natura 2000 16 0128 października 2016r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Natura 2000 w powiecie limanowskim”, którego celem była popularyzacja wiedzy o ochronie środowiska naturalnego i przyrody oraz kształtowanie zachowań proekologicznych wśród młodzieży.

Czytaj więcej: NATURA 2000

ŚWIĘTO DRZEWA 2016

   sw drzew 16 01Dnia 11 października przemarszem korytarzami szkolnymi rozpoczął sięsw drzew 16 02 happening ekologiczny z okazji Święta Drzewa. Członkowie Koła Przyrodniczego ,,Ekozakręceni” niosąc kolorowe plakaty zachęcali do sadzenia drzew przedstawiając korzyści z tego płynące.

Czytaj więcej: ŚWIĘTO DRZEWA 2016

Strona 1 z 8

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony