Cała Polska Czyta Dzieciom

 czytanie 16 03Głośne czytanie dzieciom ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowości malucha. Niestety, dzieci XXI wieku wychowują się w kulturze telewizyjnej, która nie tylko nie rozwija myślenia i koncentracji uwagi, ale dodatkowo znieczula na agresję i wywołuje u niejednego małego widza lęki i niepokoje.

Czytaj więcej: Cała Polska Czyta Dzieciom

Konkurs czytelniczy „ W świecie przygód Franklina”

   k czyt 16 0222 marca 22 marca 2016r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs czytelniczy pt. „ W świecie przygód Franklina”, który skierowany był do uczniów klasy I i II szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Konkurs czytelniczy „ W świecie przygód Franklina”

Uczniowie klasy I w bibliotece

         bibliot 15 01W dniu 1 grudnia uczniowie klasy I SP zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. W bibliotece odbyły się dla nich specjalne zajęcia przygotowane przez panią bibliotekarkę. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami korzystania z wolnego dostępu do półek oraz z pracą bibliotekarza.

Czytaj więcej: Uczniowie klasy I w bibliotece

Spotkanie autorskie z Markiem Jerzym Stępniem

         sp aut 15 04 W dniu 27 listopada 2015r. w Zespole Szkół w starej Wsi II odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem i poetą Markiem Jerzym Stępniem z Limanowej. W spotkaniu wziął udział pan dyrektor Marek Twaróg, pani Marzena Banach, pani Marzena Piórkowska oraz młodzież z klasy szóstej i trzeciej gimnazjum.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Markiem Jerzym Stępniem

Konkurs pięknego czytania

Konkurs Czytania Wierszy

Juliana Tuwima i Jana Brzechwy.

W młodszym wieku szkolnym dziecko poznaje świat w znacznej mierze zmysłowo. Pośrednikiem w zdobywaniu doświadczenia i wytwarzaniu rzeczywistości staje się przede wszystkim książka. Poprzez obcowanie z nią uczeń poznaje otaczającą rzeczywistość, wzbogaca świat wewnętrznych przeżyć, kształtuje zainteresowania, bogaci słownictwo, rozwija kulturę języka - zatem książka ma możliwość wszechstronnego oddziaływania.

     W dniu 15.05.2015r. w naszej szkole odbył się Konkurs pięknego czytania wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i zachęcenie do częstego sięgania po książkę. Do rywalizacji przystąpiło 12 uczniów z  kl. II, III i IV szkoły podstawowej.

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Paulina Piaskowy

II miejsce – Gabriela Bieda

III miejsce – Mateusz Pietrucha

                       Katarzyna Górka

Wyróżnienie – Aleksandra Pietrucha 

Strona 1 z 3

Podkategorie

 • biblioteka


  Liczba artykułów:
  2
  • wyniki

   Wyniki konkursu plastycznego

   „ Ilustracja do mojej ulubionej baśni”

   I – miejsce

   Natalia Gołąb – kl. I

   Karolina Dąbrowska – kl. III

   II – miejsce

   Karolina Zoń – kl. III

   Piotr Kuna – kl. III

   III – miejsce

   Miłosz Wątroba – kl. II

   Zuzanna Bieda – kl. III

   Liczba artykułów:
   0
 • spotkanie


  Liczba artykułów:
  1
 • spotkanie autorskie

     

  Liczba artykułów:
  0
 • Ewa Stadtmuller

             5 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmuller. Pani Ewa jest pedagogiem, dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, wielu książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych.

  W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach, o tym, jak powstają i skąd czerpie pomysły. Ewa Stadtmüller zdradziła, iż inspiracją do napisania nowych bajek były zazwyczaj pytania jej dzieci. I tak miedzy innymi powstała pierwsza baśń o świetliku, gdy syn pisarki zapytał, dlaczego robaczek świętojański świeci? Wielu pomysłów dostarcza także pisarce otaczająca ją codzienność. Autorka w interesujący sposób przedstawiła dzieciom drogę, którą musi przebyć książka, zanim trafi do biblioteki i do rąk czytelników. Na spotkanie Pani Ewa przybyła z czarodziejskim kuferkiem,  w którym znajdowały się niezwykłe i charakterystyczne kukiełki, przedstawiające bohaterów jej książeczek. Pokazała dzieciom, że zabawa w teatr jest łatwa i przyjemna. W każdej sytuacji - ze starej skarpetki, patyczka, kolorowej włóczki, guzików czy zniszczonej zabawki można zrobić oryginalnego bohatera teatrzyku. Ponadto pisarka zadawała małym czytelnikom wiele zagadek, przeprowadziła kilka gier i zabaw, które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. W nagrodę zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami.

  Miłym akcentem spotkania dla pani Ewy była wystawka książek jej autorstwa. Dzieci bardzo serdecznie podziękowały za wspólnie spędzony czas i pożegnały pisarkę kwiatami.

  Liczba artykułów:
  0

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony