Spotkanie z Ewą Stadtmuller

5 czerwca 2014r. w Zespole Szkół w Starej Wsi II odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmuller. Pani Ewa jest pedagogiem, dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorków wierszyków       i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, wielu książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych.

W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach, o tym, jak powstają i skąd czerpie pomysły. Ewa Stadtmüller zdradziła, iż inspiracją do napisania nowych bajek były zazwyczaj pytania jej dzieci. I tak miedzy innymi powstała pierwsza baśń o świetliku, gdy syn pisarki zapytał, dlaczego robaczek świętojański świeci? Wielu pomysłów dostarcza także pisarce otaczająca ją codzienność. Autorka w interesujący sposób przedstawiła dzieciom drogę, którą musi przebyć książka, zanim trafi do biblioteki i do rąk czytelników. Na spotkanie Pani Ewa przybyła z czarodziejskim kuferkiem,  
w którym znajdowały się niezwykłe i charakterystyczne kukiełki, przedstawiające bohaterów jej książeczek. Pokazała dzieciom, że zabawa w teatr jest łatwa i przyjemna. W każdej sytuacji - ze starej skarpetki, patyczka, kolorowej włóczki, guzików czy zniszczonej zabawki można zrobić oryginalnego bohatera teatrzyku. Ponadto pisarka zadawała małym czytelnikom wiele zagadek, przeprowadziła kilka gier i zabaw, które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. W nagrodę zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami.

Miłym akcentem spotkania dla pani Ewy była wystawka książek jej autorstwa. Dzieci bardzo serdecznie podziękowały za wspólnie spędzony czas i pożegnały pisarkę kwiatami.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki

 W dn. 28.11. 2013r. podczas spotkania z rodzicami nauczyciel  bibliotekarz Zespołu Szkół w Starej Wsi II  przedstawił ofertę biblioteki szkolnej. Prelekcja dotyczyła również biblioterapii czyli terapeutycznej roli książki. Nauczyciel podkreślił korzystny wpływ baśni i bajek terapeutycznych  na rozwój dziecka  oraz wskazał kilka ważnych rad dla rodziców, jak czytać baśnie i bajki dzieciom.

 Prezentacja multimedialna „Terapeutyczna rola książki”

BIBLIOTEKA JEST MIEJSCEM ZACZAROWANYM,
BLISKO TU DO BAJKI I PRAWDY,
DO UŚMIECHU, DO WZRUSZEŃ
...
 

(Barbara Lewandowska)

Thumbnail image

 

Dni i godziny wypożyczeń:

poniedziałek: 8.30 – 13.00

wtorek: 9.10 – 13.00

środa: 8.15 – 14.00

czwartek: 9.20 – 14.00

piątek: 8.15 – 12.00

 

Regulamin

 • Ze zbiorów biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie
 • i pracownicy szkoły.
 • Książki wypożyczane są bezpłatnie.
 • Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie,  którzy dobrze opanowali technikę czytania.
 • W bibliotece należy zachować się spokojnie i cicho, mówić szeptem i nie przeszkadzać innym.
 • W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
 • Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych książek.
 • Do końca maja każdego roku szkolnego wszystkie książki, wypożyczone
  z biblioteki , powinny być zwrócone.
 • W uzasadnionym przypadku bibliotekarz może zażądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.
 • Jednorazowo można wypożyczyć 1 - 2 książek na okres dwóch tygodni.
 • Czytelnik może wypożyczać książki tylko na swoje nazwisko.
 • Czytelnik szanuje i dba o wypożyczone książki.
 • Czytelnik zobowiązany jest odkupić zagubioną lub zniszczoną książkę. Jeśli odkupienie książki jest niemożliwe, powinien oddać inną, wskazaną przez bibliotekarza.

 

Przyjęci do grona czytelników 

 

    12 listopada 2012r. w bibliotece szkolnej uczniowie klasy pierwszej szkoły podstawowej zostali przyjęci do grona czytelników. Na początku  dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek i korzystania ze zbiorów. Uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy oraz dopasowywali ilustrację do baśni. Na zakończenie każdy uczeń klasy pierwszej otrzymał pamiątkowy dyplom.

Thumbnail image

 

     Mamy nadzieję, że pierwsze spotkanie z biblioteką spodobało się najmłodszym czytelnikom i zachęciło do czytania książek oraz częstych odwiedzin w „miejscu zaczarowanym, gdzie blisko do bajki i prawdy, do uśmiechu i wzruszeń…”

 

Cała Polska Czyta Dzieciom

 czytanie 16 03Głośne czytanie dzieciom ma niezmiernie istotny wpływ na rozwój umysłu i osobowości malucha. Niestety, dzieci XXI wieku wychowują się w kulturze telewizyjnej, która nie tylko nie rozwija myślenia i koncentracji uwagi, ale dodatkowo znieczula na agresję i wywołuje u niejednego małego widza lęki i niepokoje.

Czytaj więcej: Cała Polska Czyta Dzieciom

Strona 1 z 4

Podkategorie

 • Regulamin
  Liczba artykułów:
  2
 • Konkursy
  Liczba artykułów:
  13
  • biblioteka


   Liczba artykułów:
   2
   • wyniki

    Wyniki konkursu plastycznego

    „ Ilustracja do mojej ulubionej baśni”

    I – miejsce

    Natalia Gołąb – kl. I

    Karolina Dąbrowska – kl. III

    II – miejsce

    Karolina Zoń – kl. III

    Piotr Kuna – kl. III

    III – miejsce

    Miłosz Wątroba – kl. II

    Zuzanna Bieda – kl. III

    Liczba artykułów:
    0
  • spotkanie


   Liczba artykułów:
   1
  • spotkanie autorskie

      

   Liczba artykułów:
   0
  • Ewa Stadtmuller

              5 czerwca 2014r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z panią Ewą Stadtmuller. Pani Ewa jest pedagogiem, dziennikarką, autorką wielu bajek, zbiorków wierszyków i zagadek dla dzieci, opracowań znanych baśni i legend, wielu książeczek o charakterze edukacyjnym, a także modlitw i opowieści o świętych.

   W bardzo ciekawy sposób opowiadała o swoich książkach, o tym, jak powstają i skąd czerpie pomysły. Ewa Stadtmüller zdradziła, iż inspiracją do napisania nowych bajek były zazwyczaj pytania jej dzieci. I tak miedzy innymi powstała pierwsza baśń o świetliku, gdy syn pisarki zapytał, dlaczego robaczek świętojański świeci? Wielu pomysłów dostarcza także pisarce otaczająca ją codzienność. Autorka w interesujący sposób przedstawiła dzieciom drogę, którą musi przebyć książka, zanim trafi do biblioteki i do rąk czytelników. Na spotkanie Pani Ewa przybyła z czarodziejskim kuferkiem,  w którym znajdowały się niezwykłe i charakterystyczne kukiełki, przedstawiające bohaterów jej książeczek. Pokazała dzieciom, że zabawa w teatr jest łatwa i przyjemna. W każdej sytuacji - ze starej skarpetki, patyczka, kolorowej włóczki, guzików czy zniszczonej zabawki można zrobić oryginalnego bohatera teatrzyku. Ponadto pisarka zadawała małym czytelnikom wiele zagadek, przeprowadziła kilka gier i zabaw, które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. W nagrodę zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami.

   Miłym akcentem spotkania dla pani Ewy była wystawka książek jej autorstwa. Dzieci bardzo serdecznie podziękowały za wspólnie spędzony czas i pożegnały pisarkę kwiatami.

   Liczba artykułów:
   0
 • Księgozbiór

  Czytelnictwo w roku szk. 2012/2013

  kl. I - 226 przeczytanych książek

  kl. II - 189

  kl. III – 157

  kl. IV – 202

  kl. V - 157

  kl. VI –161

  kl. Ia – 259

  kl. IIa – 196

  kl. IIIa – 156

  Liczba artykułów:
  3
 • Przyjęci do grona czytelników

  Przyjęci do grona czytelników

  23 października 2013r. uczniowie klasy I szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią panią Beatą Kuną po raz pierwszy odwiedzili bibliotekę szkolną. Dzieci zapoznały się z regulaminem i zasadami funkcjonowania książnicy. Podczas tradycyjnej imprezy najmłodsi uczniowie naszej szkoły, z wypiekami na twarzach, złożyli uroczyste ślubowanie. Wszyscy pomyślnie przeszli "pierwszy egzamin", zostali przyjęci do grona czytelników i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Gratulujemy!!

  Liczba artykułów:
  0

HPV 240x400px

nie pal

palenie jest slabe

zywienie

czyste powietrze

szkola prom bezp

dobrze zaprojektowana

odblaksowa szkola

trzymaj forme

Początek strony